მიმდინარეობს საიტის განახლება
საქართველოს ორგანული კანონი საქართველოს სახელმწიფო სიმბოლოების შესახებ »
საქართველოს კანონი სახელმწიფო მნიშვნელობის სიმბოლოების შესახებ »
საქართველოს კანონი საქართველოს სახელმწიფო სიმბოლოების გამოყენების წესის შესახებ »
საქართველოს ორგანულ კანონში ,,ადგილობრივი თვითმმართველობის კოდექსი" ცვლილების შეტანის თაობაზე »
საქართველოს მთავრობის #282 დადგენილება, საქართველოს სახელმწიფო სიმბოლოებთან ერთად სახელმწიფო მნიშვნელობის სიმბოლოების აღმართვის, გამოფენისა და გამოსახვის წესის დამტკიცების შესახებ »
საქართველოს სახელმწიფო სიმბოლოების გამოყენების წესის შესახებ" საქართველოს კანონში ცვლილების შეტანის თაობაზე »
საქართველოს მთავრობის #572 დადგენილება აღმასრულებელი ხელისუფლების, ზოგიერთი საჯარო დაწესებულების ემბლემის გამოსახვის წესი »
საქართველოს კანონი საჯარო სამსახურის შესახებ »
#572 დადგენილების აღსრულებისათვის საჭირო ტექნიკური დოკუმენტაცია(ფონტი Adobe Illustrator, PDF) »
სსიპ - საქართველოს სახელმწიფო სიმბოლიკისა და ჰერალდიკის დეპარტამენტის დებულების დამტკიცების შესახებ »
ს ა ხ ე ლ მ წ ი ფ ო   მ ნ ი შ ვ ნ ე ლ ო ბ ი ს   ს ი მ ბ ო ლ ო ე ბ ი ს   შ ე ს ა ხ ე ბ   კ ა ნ ო ნ ი ს  (22.02 2019. N4313-IIს)  და
ს ა ქ ა რ თ ვ ე ლ ო ს   მ თ ა ვ რ ო ბ ი ს   572-ე   დ ა დ გ ე ნ ი ლ ე ბ ი ს  (14.12.2022)  მ ი ღ ე ბ ი ს   შ ე მ დ გ ო მ   დ ა მ ტ კ ი ც ე ბ უ ლ ი   ს ი მ ბ ო ლ ო ე ბ ი
28.03.2025.საქართველოს სახელმწიფო დაცვის სპეციალური სამსახურის უფროსის 2025 წლის 24 მარტის N11409 ბრძანება საქართველოს სახელმწიფო დაცვის სპეციალური სამსახურის სახელმწიფო მნიშვნელობის სიმბოლოების და მოსამსახურის ფორმის ტანსაცმლის ატრიბუტიკის დამტკიცების შესახებ »
21.03.25. საქართველოს თავდაცვის მინისტრის 2025 წლის 18 მარტის N29 ბრძანება სამკერდე ნიშანის - „ღირსეული გვარდიელი" დამტკიცების შესახებ »
17.03.25. სსიპ კოლეჯი ინფორმაციული ტექნოლოგიების აკადემიის სახელმწიფო მნიშვნელობის სიმბოლოს დამტკიცების თაობაზე »
03.02.25. თავდაცვის სამინისტროს სისტემაში სახელმწიფო მნიშვნელობის სიმბოლოების დამტკიცების შესახებ: სსიპ სამხედრო გაწვევისა და რეკრუტირების ეროვნული სააგენტოს დროშა და ემბლემა, რეგიონალური ცენტრების, აჭარის და აფხაზეთის ა/რ-ს ცენტრების, ქ. ბათუმის განყოფილებისა და აჭარის ა/რ-ს მუნიციპალიტეტების, აფხაზეთის ა/რ-ს განყოფილებების, ქ. თბილისის  რაიონული განყოფილებების და საქართველოს მუნიციპალური განყოფილებების დროშები და გერბები. საქართველოს თავდაცვის მინისტრის 28.01.25 ბრძანებაში№ 2-ში ცვლილებების შესვლის თაობაზე.https://matsne.gov.ge/ka/document/view/6392160?publication=0 »
26.12.24. საქართველოს განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის მინისტრის ბრძანებები სახელმწიფო მნიშვნელობის სიმბოლოების დამტკიცების შესახებ საქართველოს მთავრობის #572 დადგენილების მიხედვით: სსიპ კოლეჯი „ინფორმაციული ტექნოლოგიების აკადემია," სსიპ კასპის კოლეჯი, სსიპ კოლეჯი „მერმისი," სსიპ კოლეჯი ,,მოდუსი", სსიპ კოლეჯი ,,ოპიზარი", სსიპ ილია წინამძღვრიშვილის სახელობის კოლეჯი.»
11.11.24. საქართველოს განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის მინისტრის ბრძანება სსიპ კოლეჯ „აისის"სახელმწიფო მნიშვნელობის სიმბოლოს დამტკიცების შესახებ »
23.09.24. საქართველოს თავდაცვის მინისტრის 2022 წლის 17 ოქტომბრის ბრძანებაში ცვლილების შესახებ  სსიპ სამხედრო გაწვევისა და რეკრუტირების ეროვნული სააგენტოს ოფიციალური კორესპონდენციის/წერილის, ადმინისტრაციულ-სამართლებრივი აქტის ბლანკების ნიმუშების დამტკიცების შესახებ https://matsne.gov.ge/document/view/6273983?publication=0 »
16.07.24. საქართველოს თავდაცვის მინისტრის 2024 წლის 9 ივლისის N61 ბრძანება თავდაცვის სამინისტროს სამოქალაქო ოფისში სტაჟირების გავლის წესისა და სერტიფიკატის ნიმუშის შესახებ.»
28.06.24. საქართველოს თავდაცვის მინისტრის 2022 წლის 17 ოქტომბრის  ბრძანებაში ცვლილების შეტანის შესახებ სისტემაში შემავალი ქვედანყოფის სახელმწიფო მნიშვნელობისდამტკიცებული სიმბოლოები. »
24.05.24. თავდაცვის მინისტრის N49 ბრძანებაში ცვლილებების შეტანის შესახებ ჰერალდიკის "საქართველოს თავდაცვის სამინისტროს სისტემაში იარაღის შენახვის წესის დამტკიცების შესახებ" მოწმობის ნიმუში »
26.04.24. სსიპ - დანაშაულის პრევენციის, არასაპატიმრო სასჯელთა აღსრულებისა და პრობაციის ეროვნული სააგენტოს უფროსის ბრძანება სახელმწიფო მნიშვნელობის სიმბოლოების დამტკიცების შესახებ საქართველოს მთავრობის #572 დადგენილების მიხედვით ოფიციალური კორესპონდენციის/წერილის, ადმინისტრაციულ-სამართლებრივი აქტის ბლანკების ნიმუშები »
06.03.24. საქართველოს ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების მინისტრის,  ბრძანება მინისტრის 2023 წლის 22 მარტის N1 - 1/114 ბრძანებაში ცვლილებების შეტანის შესახებ.ოფიციალური კორესპონდენციის/წერილის და ადმინისტრაციულ-სამართლებრივი აქტის ბლანკის ნიმუშები »
16.02.24. საქართველოს განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის მინისტრის  ბრძანება საჯარო სამართლის იურიდიული პირის - შეფასებისა და გამოცდების ეროვნული ცენტრის სახელმწიფო მნიშვნელობის სიმბოლოების დამტკიცების შესახებ ოფიციალური კორესპონდენციის/წერილის და ადმინისტრაციულ-სამართლებრივი აქტის ბლანკის ნიმუშები »
16.02.24.საქართველოს ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების მინისტრის ბრძანება  ოფიციალური კორესპონდენციის/წერილის და ადმინისტრაციულ-სამართლებრივი აქტის ბლანკის ნიმუშების დამტკიცების შესახებ »
12.02.24.საქართველოს განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის მინისტრის ბრძანება სსიპ ახალგაზრდობის სააგენტოს ემბლემის, მედიასთან საკომუნიკაციო ბანერის,ოფიციალური კორესპოდენციის/წერილის,ინდივიდუალური ადმინისტრაციულ-სამართლებრივი აქტის ქართული და ინგლისურ ენოვანი ნიმუშების დამტკიცების შესახებ »
12.01.24„საქართველოს თავდაცვის სამინისტროს სისტემის სახელმწიფო მნიშვნელობის სიმბოლოების დამტკიცების შესახებ" საქართველოს თავდაცვის მინისტრის 2022 წლის 17 ოქტომბრის №69,  2023 წლის 29 ნოემბრის N118, 2023 წლის 12 დეკემბრის N121,  2023 წლის 29 დეკემბრის N138 ბრძანებში ცვლილებების შეტანის შესახებ » » »
26.12.23. განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის მინისტრის ბრძანება N143/ნ  სამინისტროს ინდივიდუალური ადმინისტრაციულ-სამართლებრივი აქტის (ბრძანების), ოფიციალური კორესპოდენციის (ქართული და ინგლისური ვერსია) ბლანკების, მედიასთან საკომუნიკაციო ბანერის, სამინისტროში ფიზიკური პირების (თანამშრომლებისა და სტუმრების),ავტოსატრანსპორტო საშუალებებით შემოსასვლელი საშვის ფორმების დამტკიცების შესახებ »
26.12.2023 სსიპ - კოლეჯ „გლდანის პროფესიული მომზადების ცენტრის" N289 ბრძანება სახელმწიფო მნიშვნელობის სიმბოლოების - ოფიციალური კორესპონდენციის/წერილის ბლანკისა და ინდივიდუალური ადმინისტრაციულ - სამართლებრივი აქტის ბლანკის დამტკიცების შესახებ.»
13.10.23.საქართველოს თავდაცვის მინისტრის ბრძანება N102 „საქართველოს თავდაცვის სამინისტროს სისტემის სახელმწიფო მნიშვნელობის სიმბოლოების დამტკიცების შესახებ" საქართველოს თავდაცვის მინისტრის 2022 წლის 17 ოქტომბრის №69 ბრძანებაში ცვლილების შეტანის თაობაზე." დამტკიცდა სერტიფიკატისა და მადლობის სიგელის სტანდარტიც.» » »
10.07.2023.საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის ბრძანებები სამინისტროსთან არსებული სსიპების - სოფლის მეურნეობის სახელმწიფო ლაბორატორიის (N2-532), გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის (N2-179), ეროვნული სატყეო სააგენტოსა (N2-251) და ღვინის ეროვნული სააგენტოს (N2-176) სახელმწიფო მნიშვნელობის სიმბოლოს, მისი აღმართვის, გამოფენისა და გამოსახვის წესის დამტკიცების შესახებ. »
04.12.23. საქართველოს ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების სამინისტროსთან არსებული სსიპ-ების: არკინიგზო ტრანსპორტის სააგენტოს, საქართველოს ტურიზმის ეროვნული ადმინისტრაციისა (18.04.23) და ინოვაციებისა და ტექნოლოგიების სააგენტოს (19.05.23) ბრძანებები ოფიციალური კორესპონდენციის/წერილის და ადმინისტრაციულ-სამართლებრივი აქტის ბლანკის ნიმუშების დამტკიცების შესახებ »
22.03.2023 საქართველოს ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების სამინისტროს ბრძანება სამინისტროს ოფიციალური კორესპოდენციის/წერილისა და ადმინისტრაციულ-სამართლებრივი აქტის ბლანკის ნიმუშების დამტკიცების შესახებ.  »
20.06.2023.საქართველოს ოკუპირებული ტერიტორიებიდან დევნილთა,შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის მინისტრის ბრძანება სამინისტროსა და სამინისტროს სახელმწიფო კონტროლს დაქვემდებარებული საჯარო სამართლის იურიდიული პირების სახელმწიფო მნიშვნელობის სიმბოლოების დამტკიცების შესახებ »  »
20.02.2023. საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრის ბრძანება N6 „საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს მომსახურეთა ფორმის ტანსაცმლისა და ატრიბუტიკის დამტკიცების შესახებ" N990-ე ბრძანებაში ცვლილების შეტანის თაობაზე. »
16.01.2023. სს „ინფექციური პათოლოგიის, შიდსისა და კლინიკური იმუნოლოგიის სამეცნიერო პრაქტიკული ცენტრის" ემბლების დამტკიცების ბრძანება. »
27.12.2022.საქართველოს თავდაცვის მინისტრის ბრძანება N69 საქართველოს თავდაცვის სამინისტროს ემბლემების, დროშებისა და საქართველოს თავდაცვის სამინისტროს მმართველობის სფეროში მოქმედი სსიპ-ების დროშებისა და ემბლემების დამტკიცების შესახებ.»
26.12.2022. დამტკიცდა სსიპ - საგანმანათლებლო დაწესებულების მანდატურის სამსახურის ემბლემა »
07.07.22.დამტკიცდა სსიპ - დანაშაულის პრევენციის, არასაპატიმრო სასჯელთა აღსრულებისა და პრობაციის ეროვნული სააგენტოსა და ტერიტორიული  ორგანოების - პრობაციის ბიუროების ოფიცერთა და სააგენტოს ცალკეულ მოსამსახურეთა სამსახურებრივი ფორმის ნიმუში და მისი გამოყენების წესი »
20.06.2022 დამტკიცდა სსიპ ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს უნიფომები და საშვი »
27.05.2022 დამტკიცდა სსიპ საქართველოს ინტელექტუალური საკუთრების ეროვნული ცენტრის - საქპატენტის ემბლემა »
19.04.2022 დამტკიცდა სსიპ ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს ემბლემა »
10.02.2022. დამტკიცდა სსიპ მინერალური რესურსების სააგენტოს ემბლემა »
02.02.2022. დამტკიცდა სსიპ ჯანმრთელობის ეროვნული სააგენტოს ემბლემა »
26.11.2021. დამტკიცდა სსიპ დასაქმების ხელშეწყობის სახელმწიფო სააგენტოს ემბლემა »
27.09.2021. საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს სისტემაში სამსახურებრივი უფლებამოსილების დამადასტურებელი დოკუმენტებისა და თადარიგის პოლიციელის მოწმობის დამტკიცებისა და გაცემის წესის დამტკიცების შესახებ »
06.09.2021. საქართველოს ოკუპირებული ტერიტორიებიდან დევნილთა, შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის მინისტრის ბრძანება სამინისტროს კონტროლს დაქვემდებარებული სსიპ - შრომის ინსპექციის სამსახურის სახელმწიფო მნიშვნელობის სიმბოლოების დამტკიცების შესახებ »
06.09.2021. საქართველოს ოკუპირებული ტერიტორიებიდან დევნილთა, შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის მინისტრის ბრძანება სამინისტროს კონტროლს დაქვემდებარებული სსიპ - სამედიცინო და ფარმაცევტული საქმიანობის რეგულირების სააგენტოს სახელმწიფო მნიშვნელობის სიმბოლოების დამტკიცების შესახებ »
09.08.2021. საქართველოს თავდაცვის მინისტრის ბრძანება, „უწყებრივი მედლისა და სამკერდე ნიშნის ნიმუშების და მათი გაცემის წესის დამტკიცების შესახებ" საქართველოს თავდაცვის მინისტრის 2018 წლის 29 ივნისის №60 ბრძანებაში ცვლილების შეტანის თაობაზე »
23.08.2021. საქართველოს იუსტიციის მინისტრის ბრძანება საჯარო სამართლის იურიდიული პირის - დანაშაულის პრევენციის, არასაპატიმრო სასჯელთა აღსრულებისა და პრობაციის ეროვნული სააგენტოს დებულების დამტკიცების შესახებ (ემბლემა) »
07.07.2021. ოზურგეთის მუნიციპალიტეტის გერბისა და დროშის დამტკიცების შესახებ »
18.03.2021. საქართველოს თავდაცვის მინისტრის ბრძანება "უწყებრივი მედლისა და სამკერდე ნიშნის ნიმუშების და მათი გაცემის წესის დამტკიცების შესახებ" საქართველოს თავდაცვის მინისტრის 2018 წლის 29 ივნისის #60 ბრძანებაში ცვლილების შეტანის თაობაზე  (მედლის ესკიზი)»
24.02.2021. დამტკიცდა სსიპ იურიდიული დახმარების სამსახურის ლოგო »
15.12.2020. საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს მოსამსახურეთა ფორმის ტანსაცმლისა და ატრიბუტიკის დამტკიცების შესახებ საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრის 2013 წლის 31 დეკემბრის №990 ბრძანებაში ცვლილების შეტანის თაობაზე »
04.12.2020. საქართველოს საგარეო საქმეთა მინისტრის ბრძანება No01-212 სულხან-საბა ორბელიანის სახელობის უწყებრივი ჯილდოთი - საგარეო საქმეთა სამინისტროს მედლით დაჯილდოების წესისა და პირობების განსაზღვრის შესახებ. »
19.08.2020 "უწყებრივი მედლის და სამკერდე ნიშნის ნიმუშების და მათი გაცემის წესის დამტკიცების შესახებ" საქართველოს თავდაცვის მინისტრის 2018 წლის 29 ივნისის #60 ბრძანებაში ცვლილების შეტანის თაობაზე »
05.08.2020. დამტკიცდა შსს აკადემიის ემბლემა და თანამშრომელთა ფორმის ტანსაცმელი »
30.07.20.-03.08.20. დამტკიცდა საქართველოს პრეზიდენტის დროშა, მისი აღმართვისა და გამოფენის წესი »
31.03.2020  დამტკიცდა თელავის მუნიციპალიტეტის სიმბოლოები »
17.02.2020 დამტკიცდა  სსიპ -საჯარო და კერძო თანამშრომლობის სააგენტო »
05.02.2020  დამტკიცდა შემოსავლების სამსახურის ავტორიზებული ეკონომიკური ოპერატორის ლოგო »
01.16.2020.დამტკიცდა საქართველოს თავდაცვის სამინისტროს სისტემის ემბლემები და დროშები »
07.11.2019  საქართველოს სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის მოსამსახურის ფორმის ტანსაცმლისა და ატრიბუტიკის დამტკიცების შესახებ »
18.10.2019  დამტკიცდა სახელმწიფო ინსპექტორის სამსახურის ემბლემა »